Цікаво, що увійшовши в атомну епоху і почавши жити в постіндустріальному суспільстві, людина знову звернула найпильнішу увагу на деревину, як на джерело тепла для своїх потреб.
Втім, коли мова заходить про пелету, одного з найперспективніших з погляду собівартості видів відновлювального палива, доводиться робити застереження. Дійсно, спалювання дерев'яних полін у звичайних печах, вогнищах і камінах і робота найскладнішого обладнання по перетворенню пелет в тепло - два дуже несхожих по ефективності та наслідках для екології процеси.
Отже, що ж таке пелета і чому їх все частіше називають альтернативним видом палива майбутнього?
Справедливості заради варто визнати, що використовувати з користю, а саме в якості палива, відходи деревини та солому, а також інші відходи сільськогосподарського виробництва (бадилля, лушпиння, макуха тощо) - ідея не нова і практикувалася завжди. Однак, якщо згадати про ефективність, то пелети, безумовно, виявляються поза конкуренцією.
Пелети - це пресовані паливні гранули циліндричної форми. При виробництві пелет в якості сировини використовується будь-який рослинний матеріал, найчастіше - відходи деревообробних і целюлозно-паперових виробництв у вигляді тріски, щіпи, тонкоміру, гілок і сучків, хвої, кори, тирси та іншого, по суті, сміття.
Все більшого поширення набуває технологія виробництва пелет з відходів сільськогосподарського виробництва. Пелети із соломи, як альтернативне тверде паливо, вже стали настільки ж звичними, як і деревні гранули. Для виробництва застосовуються також рослинні відходи інших видів, наприклад лушпиння соняшника, бадилля кукурудзи і того ж соняшнику - перелік можна продовжувати довго.
Крім того, як регіональний вид палива все більш затребувані пелети з торфу, запаси якого величезні і обліку не піддаються.
Вперше щось схоже на пелети став використовувати в США в 1947 році підприємець Рудольф Гуннерман, що вирішував у такий спосіб не стільки паливні питання, скільки економив на вивезенні і утилізації відходів. Справжнє виробництво пелет в сучасному вигляді почалося у Швеції в 1984 році. Вже через кілька років революційна інноваційна технологія з виробництва тепла стала стрімко поширюватися по інших країнах Європи і в Північній Америці. Люди, які вміють рахувати гроші, із задоволенням і у все більших масштабах переходили на пелети і тенденція ця набуває повсюдний характер.
З тих пір виробництво паливних пелет в усьому світі стало прибутковим бізнесом з найвищим рівнем рентабельності, попутно вирішуючи цілий комплекс природоохоронних питань і проблем. Масштаби величезні і хоча єдиної статистики немає, деякі цифри можна навести: в КНР до 2020 року виробництво пелет планується довести до 50 мільйонів тон на рік; у фінів торік продаж пелет вийшла на рівень в 1,1 млн тонн; у Канаді - 1,3 млн (2008 рік); у Великобританії - 600 тис. тонн (2010 рік), в США - 1,1 млн тонн (дані за 2008 рік, загальна кількість виробників - 80 компаній) і так далі. Тенденція по всіх країнах однакова - споживання поновлюваного гранульованого біопалива рік від року зростає і в 2008 році склало не менше 10 мільйонів тонн.
Тому оголошення типу «Куплю пелету» все частіше можна зустріти і в традиційних ЗМІ та в інтернеті - це вигідно!
З питань придбання пелети телефонуйте:
(044) 455 7898, (044) 455 7899
(067) 246 7407, (044) 247 7407
Практично будь-яка компанія, у якої є постійний доступ до відходів з дерева, може стати виробником пелет і отримувати від цього додатковий прибуток.
Copyright © 2014 - All Rights Reserved - www.ecoenergotec.com.ua